Avrupa Birliği ülkelerince üye, aday ve diğer ülkelerde yapılan yapım, mal alımı ve hizmet alım ihaleleri ile bu ihalelere ilişkin sonuç bilgileri veri tabanımızda yer almakta ve her gün yayınlanan ihalelerle güncellenmektedir. 

Ülkemiz Avrupa Birliği üyesi olmadığından ötürü ülkemizdeki kayıtlı firmaların AB ülkelerindeki ihalelere doğrudan katılabilmesi mümkün olmamakla birlikte, aylar sonrasında yapılacak ihalelere ait ön ilanların bugünden yayınlanması ile ülkemizdeki firmaların yurtdışı iş birlikleri ile ihalelerden pay almaları mümküdür. Bunun haricinde, mevcut ihaleleri takip ederek yüklenici firmalarla işbirliği yapmak, bu firmalara tedarikçi olmak imkanı AB ihale paketinden faydalanan kullanıcılarımızın kolaylıkla sahip olabildiği fırsatlardır. 

Kamu ihaleleri ve elektronik satın alma konularında İhale Teknolojileri olarak yaptığımız çalışmalarla AB Ar-Ge (Araştırma Geliştirme) fonundan ülkemizden destek alan sayılı firmalardan biri olarak AB ve Türkiye kamu satın alımları konusunda çalışmalarımıza yoğun şekilde devam etmekteyiz.